Chcielibyśmy poinformować, że sklep internetowy aktualnie przechodzi planowane prace konserwacyjne. W związku z tym mogą wystąpić tymczasowe utrudnienia w dostępie do niektórych funkcji sklepu oraz opóźnienia w realizacji zamówień. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta pod adresem email: sklep@butyodszewca.pl
Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pielęgnacja obuwia

Środki do pielęgnacji obuwia

Na polskim rynku spotykane są najczęściej następujące środki do pielęgnacji obuwia:

Pasty woskowo - rozpuszczalnikowe

 Pasty rozpuszczalnikowe są mieszaniną wosku, substancji woskowych oraz barwników z rozpuszczalnikami.
Są to pasty przeznaczone do czyszczenia i konserwacji obuwia ze skór naturalnych o gładkiej lub matowej powierzchni. Pasty te łatwo rozprowadzają się na obuwiu a otrzymana powłoka trzyma się powierzchni skór, nadając jej jedwabisty połysk poprawiający wygląd obuwia.
 Pasty te skutecznie chronią obuwie przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych; czyszczą i konserwują skórę butów oraz zapobiegają jej przemakaniu. Czasami mogą wpływać na rozpuszczanie i wymywanie tłuszczu oraz kruszenie włókien skóry.

 

Kremy woskowo - wodno - rozpuszczalnikowe

 Kremy te zwierają dodatki poprawiające połysk, wodoodporność oraz poślizg przy polerowaniu. Dają się łatwo rozsmarować. Ze względu na swą konsystencje sprzedawane są w tubach.
 Nadają się do pielęgnacji wyrobów ze skór naturalnych i materiałów skóropodobnych. Regularnie stosowane konserwują i zabezpieczają obuwie przed kurzem, brudem i wilgocią, jednocześnie nadając mu połysk i świeżość. Nie są wrażliwe na temperaturę. W krajach wysoko uprzemysłowionych ten rodzaj past jest najczęściej poszukiwany.

Pasty koloryzujące

 Należą do grupy past typu ,,krem''. Preparaty te przeznaczone są do odświeżania, czyszczenia i konserwacji obuwia ze skór naturalnych i materiałów skóropodobnych. Poza własnościami konserwującymi, tworzą na skórze obuwia powłokę retuszującą drobne uszkodzenia lica skóry oraz eliminują mikropęknięcia. Poprawiają wygląd obuwia i nadają mu efektowny połysk oraz wzmacniają i ożywiają kolor wierzchniej warstwy skóry obuwia.

 

Emulsje samopołyskowe

 Odświeżają obuwie, nadając głębszą barwę i lustrzany połysk. Zawierają najczęściej woski esterowe i drobno dyspersyjną emulsję polietylenową. Gwarantuje to otrzymanie elastycznej powłoki o wyraźnym samopołysku nie wymagającym polerowania.
 Sprzedawane są najczęściej w poręcznym pojemniku z nasadką z gąbki, ułatwiającą jej nanoszenie. Są szczególnie wygodne do stosowania w podróży. Środki te nie powinny być używane do systematycznej konserwacji obuwia. Należy zawsze najpierw sprawdzić czy pasta nie reaguje z apreturą wykończenia lub powłoką materiału (najlepiej na wewnętrznej stronie obuwia) i dopiero potem zastosować ją.

 

Środki konserwujące w areozolu

 Polecane są do skór nubukowych, matowych skór typu pull-up oraz skór o podwyższonej zawartości tłuszczu tzw. olejowych.

 

pixel