Darmowa dostawa od 149,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak właściwie zmierzyć pasek do spodni? Poradnik dla panów!

2021-01-12
Jak właściwie zmierzyć pasek do spodni? Poradnik dla panów!

Wybór na rynku jest duży, paski wykonywane są z wielu różnych materiałów (''wiecznie'' modne paski skórzane), mają różne odcienie i często dodatkowe dekory, nie bez znaczenia jest również wielkość i kolor klamry. 

 

Dodatki w modzie męskiej są przysłowiową ''wisienką na torcie''. Bez nich stylizacja byłaby nijaka. Dobrze dobrany krawat, pasek czy zegarek podkreślają atuty sylwetki, podczas gdy niespójne ze strojem mniejsze jego elementy wprowadzają chaos i odciągają niepotrzebnie uwagę. Wiele osób wie (chociaż nie każdy) jaki pasek dobierać do danego kompletu ubrań lub na konkretną okazję. Podstawowa zasada brzmi: ''kolor paska dobieramy do koloru butów'', a to znaczy, że powinien być on z tej samej lub przynajmniej zbliżonej kolorystycznie skóry, co buty i pozostałe skórzane elementy naszej kreacji. Znaczy to z grubsza tyle, że do obuwia czarnego dobieramy pasek w kolorze czarnym, a do brązowego brązowy. 

 

Długość paska to jego podstawowy parametr, równie ważny jak materiał czy kolorystyka. Rozmiar musi być odpowiedni. Zbyt ciasno zapinany pasek uwypukla większy brzuch, wyglądają nieestetycznie, a do tego jest po prostu niewygodny. 

 

Jak więc mamy wybrać odpowiedni rozmiar paska??

Długość paska do środkowej dziurki – jest to długość paska mierzona od początku klamry do środkowej dziurki w pasku. Długość ta powinna być jak najbardziej zbliżona do obwodu w pasie (lub w innym w miejscu, w którym będziemy nosić pasek). Gwarantuje to pewien zakres tolerancji długości na wypadek, jeśli schudniemy (lub przytyjemy). 

 

Należy również pamiętać, że nie można po prostu wybrać najdłuższego paska: zbyt długi będzie niechlujnie zwisał, co wygląda niezbyt elegancko. Na rynku wręcz roi się od różnego typu pasków. Na sklepowych półkach znajdziemy z pewnością znajdziemy odpowiedni pasek dla siebie, od tych które służą wyłącznie ozdobie, a kończąc na tych bardziej praktycznych, biznesowych czy sportowych.  

 

pixel