Darmowa dostawa od 149,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Muzeum Dawnych Rzemiosł - Szewstwo

2020-10-14
Muzeum Dawnych Rzemiosł - Szewstwo

Muzeum dawnych rzemiosł - szewstwo

Świat masowo buduje muzea, które nie służą już tylko sztuce. Budynki te często same stanowią niezwykle interesujące eksponaty.

Tak właśnie jest w przypadku Starego Młyna w miasteczku Żarki. Jest to jedna z atrakcji znajdujących się na Szlaku Zabytków Techniki, którego uroczyste otwarcie nastąpiło dokładnie 2 sierpnia 2015 roku. Miejsce gdzie znajduje się muzeum przeszło wcześniej gruntowną metamorfozę.

Żareckie muzeum nazywa się Stary Młyn nie bez powodu. Mieści się bowiem w starym, blisko stuletnim młynie. To niezwykle klimatyczne miejsce, pozwala naprawdę przenieść się w przeszłość i zobaczyć, jak pracowali dawniej rzemieślnicy (np. szewcy). Wewnątrz umieszczono niepowtarzalną ekspozycje związaną z młynarstwem, szewstwem, bednarstwem, kołodziejstwem, piekarstwem, a to wszystko na tle historii naszego uroczego jurajskiego miasteczka Żarki ;-)

Atutem muzeum są autentyczne maszyny i narzędzia, multimedia, słuchowiska, filmy, interaktywne gry, warsztaty oraz fachowi przewodnicy, którzy w ramach spaceru po Starym Młynie opowiedzą o dawnych rzemieślnikach.

Godzinna wizyta w naszym muzeum to podróż w czasie. W opowieści przewodników są wplecione fakty z życia miasta, mieszkańców, ubarwione wątkami ze słynnych żareckich jarmarków. Każdy element ekspozycji to krok w głąb historii, tajemniczej i fascynującej opowieści o miejscach, przedmiotach i ludziach, przez wieki stanowiących fundament istnienia miasteczka.


... więcej o historii szewstwa "Szewstwo w Żarkach" opowiada w serii artykułów kustosz muzeum Piotr Zamorski
Pokaż więcej wpisów z Październik 2020
pixel