W związku z przerwą świąteczną, dostawa przesyłek może być opóźniona o kilka dni. Przepraszamy za niedogodności i dziękujemy za wyrozumiałość. Życzymy spokojnych Świąt!
Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Sztyblety – męski klasyk

2021-02-19
Sztyblety – męski klasyk

Wiele dekad wstecz sztyblety były używane jako bardzo wygodne buty do jazdy konnej. Nie miały żadnych zamków ani wiązań, więc nie przeszkadzały w trakcie jazdy. Opatentował je szewc Sparkes-Hall, który twierdził, że chodziła w nich chętnie królowa Wiktoria oraz cały jej dwór. I tak buty do jazdy konnej szybko stały się praktycznym, wygodnym obuwiem codziennym. Rozsławili je zwłaszcza Beatlesi i Stonesi, którzy w latach 60 XX wieku używali sztybletów w zestawieniu z garniturami. Wciąż są wyjątkowo istotnym elementem w środowisku rockowym. 

Dziś ten rodzaj obuwia to jeden z największych hitów w trendach. Uznawane są za wygodne, zapewniające komfort cieplny, a także modne i pasujące do różnorodnych stylizacji. 

Decydując się na zakup sztybletów, warto zastanowić się na odpowiednim materiałem, z którego obuwie jest wykonane. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się skórzane, męskie sztyblety, które są wyjątkowo modne i wygodne. Właściwie można je łączyć z każdym rodzajem spodni, a także z marynarkami i różnymi okryciami wierzchnimi, na przykład kurtką lub płaszczem. 

pixel